W czym możemy pomóc?

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, lub po prostu wolisz rozwiać wątpliwości podczas niezobowiązującej rozmowy, zapraszamy do kontaktu.

faq - Najczęściej zadawane pytania

  • Dla kogo

  • Proces zakupu

  • Metoda

  • Ochrona danych

Do kogo jest adresowana diagnostyka stresu i regeneracji nuChapter?

Badanie stresu jest adresowane przede wszystkim do menedżerów i liderów organizacji oraz grupy high-potentials. Wśród modeli, na które decydują się klienci są m.in. wdrożenie diagnostyki jako: 

  1. Benefit dla zarządu: jako okazji do integracji oraz głębszej refleksji nad kulturą organizacyjną,
  2. Benefit dla kluczowych pracowników: jako sposobu na zwiększenie świadomości w obszarze zarządzania energią witalną na wyższych,szczeblach organizacji i prewencji wypalenia menedżerów oraz ich zespołów
  3. Benefit dla wszystkich chętnych: po webinarze wprowadzającym, pracodawca refunduje badanie wszystkim chętnym,
  4. Nagroda za osiągane wyniki: Jako sposób promocji wellbeingu w organizacji To tylko niektóre z możliwych modeli wdrożeń. Chętnie porozmawiamy o tym, jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej organizacji.

Jakie są główne korzyści diagnostyki stresu?

Na wdrożeniu bardziej spersonalizowanego podejścia do profilaktyki zdrowia korzystają zarówno pracownicy, jak i organizacja. Już samo uzyskanie raportu z badania zmienności rytmu serca (HRV) może niektórym pracownikom wystarczyć, by unaocznić najpoważniejsze wyzwania i znacząco zwiększyć motywację do zmian. Dodatkowa konsultacja ze specjalistą pozwala jeszcze pełniej zrozumieć skutki codziennych wyborów i przejąć odpowiedzialność za własne zdrowie. To z kolei zwiększa motywację do długoterminowych, czasem niewielkich, ale znaczących, zmian i wyznaczenia celów, które przyniosą największe efekty. 

Z perspektywy organizacji indywidualna diagnostyka stresu przynosi największy zwrot z inwestycji ze wszystkich interwencji podejmowanych w obszarze wellbeingu. Dodatkowo pomaga też inwestować w benefity prozdrowotne, które najbardziej odpowiadają faktycznym potrzebom pracowników i dzięki temu zwiększać atrakcyjność całego systemu benefitów pracowniczych. Więcej na temat korzyści można przeczytać w zakładce "korzyści".

Mamy już szkolenia z zarządzania stresem w firmie dla wszystkich. Po co jeszcze dodatkowa diagnostyka dla liderów?

Na pewno dobrze, by jak najwięcej pracowników miało dostęp do inicjatyw wellbeing. Jednocześnie według badań pracownicy, zwłaszcza ci młodsi, większość motywacji do poprawy zdrowia i samopoczucia czerpią nie od działu HR, lecz od współpracowników oraz bezpośredniego przełożonego. Dlatego zaproszenie menedżerów do udziału w spersonalizowanym programie poprawiającym ich umiejętność zarządzania stresem i świadomość w tym zakresie może pociągnąć za sobą efekt domina pozytywnych zmian w organizacji, pomóc we wdrożeniu tzw. "health promoting leadership" i ułatwić utrzymanie kultury organizacyjnej promującej zdrowe nawyki i produktywność.

Czy badanie stresu nuChapter sprawdza się również na polskim rynku?

Według raportu Deloitte UK na temat mental health, diagnostyka połączona z rozmową z ekspertem wykazuje się najwyższym ROI ze wszystkich możliwych interwencji w obszarze profilaktyki zdrowia, jakie może podjąć pracodawca.  Zauważa to również coraz więcej firm w Polsce. Więcej o ich doświadczeniach mogą Państwo przeczytać w sekcji Referencje oraz w studium przypadku projektu, który mieliśmy przyjemność prowadzić dla PwC.

Jak benefit jest oceniany przez pracowników?

Nasz średni NPS wynosi 60 (skala od -100 do +100). Niektórzy z uczestników określają badanie jako najlepszy benefit jaki otrzymali od organizacji. Więcej referencji znajdą Państwo na stronie "Referencje”.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?

Porozmawiajmy, jak indywidualna diagnostyka może pomóc Twojej firmie osiągnąć założone cele biznesowe.