Skuteczniej dbaj o wellbeing kluczowych pracowników

Dostarcz liderom zaawansowaną analitykę, dzięki której zrozumieją wpływ swojego stylu życia na poziom energii oraz wydajność, zyskają motywację do zmian i oddalą ryzyko wypalenia.

Skuteczniej dbaj o wellbeing kluczowych pracowników

Dostarcz liderom zaawansowaną analitykę, dzięki której zrozumieją wpływ swojego stylu życia na poziom energii oraz wydajność, zyskają motywację do zmian i oddalą ryzyko wypalenia.

Dlaczego warto inwestować w rozwiązania wellbeing nowej generacji?

Według badań Hays, wskutek pandemii 32% specjalistów i menedżerów doświadczyło pogorszenia stanu psychicznego. 


I choć aktualnie aż 72,6% pracowników uważa, że ich pracodawca powinien wprowadzić benefity z zakresu wsparcia zdrowia mentalnego, to obecnie takie programy prowadzi tylko ok. 7% pracodawców w Polsce.


Jak skuteczniej wspierać zdrowie mentalnego i wellbeing pracowników? 

Według Deloitte UK ogromnym wsparciem mogą być spersonalizowane rekomendacje oparte o nowoczesną diagnostykę i twarde biologiczne dane. 


Organizacje potrzebują więcej decyzji opierać na danych. To oznacza korzystanie z twardych danych, analityki i badań jakościowych i identyfikowanie głównych czynników wpływających na zdrowie pracowników oraz adresowanie tych przyczyn poprzez precyzyjne interwencje. Badania dowodzą, że takie podejście jest efektywniejsze niż działania o charakterze ogólnym. 

Raport "Mental Health at work", Deloitte

Trend: Health Coaching połączony z diagnostyką stresu


Według raportu Deloitte UK na temat zdrowia mentalnego w miejscu pracy, aktualne zwroty z inwestycji w profilaktykę zdrowia mentalnego mieszczą się między 0:4:1 a 10,8:1, przy średnim ROI wysokości 5.2:1. Zdecydowanie najwyższe zwroty (nawet 10:1) przynosi twarda diagnostyka połączona z konsultacją 1:1 ze specjalistą.

Jasne cele dzięki twardym danym

Twarde biologiczne dane zwiększając motywację do zmian i pomagają dobrać cele, które przyniosą największe efekty.

Głębsza motywacja dzięki autorefleksji

Konsultacja ze specjalistą pomaga nadać danym osobiste znaczenie i zobaczyć efekty codziennych działań na własny stan zdrowia i poziom energii.

Wyższe zwroty i zaangażowanie

Dzięki diagnostyce pracownicy mogą wybrać z benefitów firmowych te, które są najbardziej dopasowane do ich osobistych potrzeb.

Badanie stresu i regeneracji dla Twoich kluczowych pracowników

Wykorzystując technologię i ponad  15-letnie doświadczenie naszego fińskiego partnera inspirujemy kluczowych dla firmy liderów do zmiany nawyków w zakresie zarządzania codziennym stresem i regeneracją. Zmiany te przynoszą wymierne korzyści dla pracodawcy poprzez wzrost produktywności pracowników objętych takim programem i lepszym planowaniem najważniejszych zadań dla zespołu zarządzającego.

Edward Stanoch - Pomysłodawca i współzałożyciel nuChapter

Konsultant biznesowy, przedsiębiorca, wykładowca. Posiada blisko 25-letnie
doświadczenie w obszarze doradztwa strategicznego i HR
zdobyte w firmach: Bossard Consultants, Gemini Consulting, Cap Gemini, Hewitt Associates, później Aon Hewitt, gdzie do roku 2017 pełnił rolę Partnera i Dyrektora Zarządzającego odpowiedzialnego za europejską praktykę doradczą. Wprowadzał na rynek polski i rosyjski m.in. badania zaangażowania pracowników, a jego osobista droga powrotu do zdrowego stylu życia, normalnej wagi i odzyskania kondycji fizycznej zaczęła się właśnie od takiego badania stresu i regeneracji, jakie w ramach nuChapter oferuje w Polsce.

Opinie o badaniu

Jacek Santorski

Psycholog biznesu

"Dzięki raportowi, zorientowałem się, że mogę zwiększyć intensywność mojego wysiłku fizycznego, w wyniku czego poprawi się mój metabolizm."

Grzegorz Rutkowski

Dyrektor zarządzający, Habasit Polska

"Dzięki rozmowom z trenerem znacząco poprawiła się jakość snu, co bezpośrednio odczuwam większą energią rano oraz podczas dnia. Zdecydowanie polecam badanie Lifestyle Assessment, również jako skuteczne narzędzie zadbania o długofalowe wyniki Państwa zespołów.”

Już prawie 200 badań w Polsce

Przez ostatnie 2 lata przeprowadziliśmy prawie 200 3-dniowych badań wśród menedżerów i high-potentials. Do naszych klientów należą m.in Oknoplast, Sitech, mBank i PwC. 

Prawie...

200

Badań

Ponad...

80%

Uczestników zmieniło przynajmniej 1 nawyk

60

Wynosi nasz średni NPS

Zaufali nam m.in.:

Dlaczego warto

Proces, który oferujemy firmom jest oparty o ponad 15 lat doświadczeń naszego fińskiego partnera technologicznego w pracy z firmami i zawodowymi sportowcami z najważniejszych lig europejskich i światowych. Wskaźniki dotyczące takich parametrów, jak jakość snu i regeneracji oraz aktywności fizycznej opierają się na danych z ponad 400.000 badań przeprowadzonych w ponad 1.000 firmach na całym świecie.

Niezawodna technologia

Urządzenie pomiarowe, z którego korzystają uczestnicy badania jest znacznie dokładniejsze, niż wearables dostępnych do użytku indywidualnego, a jednocześnie lekkie i wygodne w noszeniu.

Wygodny proces

Od spotkania kick-off dla pracowników, poprzez zbieranie danych i wysyłkę urządzeń, aż po opiekę nad uczestnikami w trakcie pomiarów dbamy o to, żeby cały proces przebiegał gładko.

Rekomendacje szyte na miarę

Podczas omawiania raportu z badania z certyfikowanym trenerem uczestnik wybiera trzy mierzalne cele do poprawy w oparciu o swoje indywidualne wyniki.

Anonimowy raport zespołowy

Przy większej ilości badań możliwe jest stworzenie zanonimizowanego raportu dla zespołu, umożliwiającego pogłębioną dyskusję na temat kultury pracy sprzyjającej balansowi między stresem i regeneracją.

Personalizacja to przyszłość profilaktyki zdrowia

W przeciwieństwie do innych rozwiązań na rynku, dzięki inwestycji w badanie nuChapter Twoi pracownicy zamiast ogólnych, czasem sprzecznych ze sobą rad, otrzymują unikalny wgląd we wpływ własnego stylu życia na ich poziom stresu i regeneracji, a tym samym w swoją produktywność. Otrzymują precyzyjnie dobrane rekomendacje oparte o swoje silne i słabe strony.

Na takim rozwiązaniu korzystają:

 • menedżerowie, którzy uczą się lepiej zarządzać swoją energią, 
 • zespoły zarządzane przez lepiej zorganizowanych i efektywniejszych menedżerów
 • organizacja jako całość, dzięki wyższemu zwrotowi z inwestycji i przykładowi dawanemu przez zespół zarządzający 

Dla kogo jest to badanie?

Nic, co jest wysokojakościowe, nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Podobnie jest z nuChapter.

Dla kogo nuChapter nie jest?

Jeśli jesteś w pełni zadowolony z efektów uzyskiwanych za pomocą tradycyjnych rozwiązań, takich jak webinary, przemówienia motywacyjne lub tygodnie zdrowia, skierowane do wszystkich pracowników, to rozwiązanie może nie być dla Ciebie. 

Kto najbardziej może skorzystać?

Jeśli zależy Ci na wsparciu kluczowych pracowników i długofalowej budowie kultury organizacyjnej opartej na work-life balance, warto bliżej zainteresować się nowoczesną diagnostyka oparta o twarde biologiczne dane oraz spersonalizowanym podejściem do walki ze stresem i wypaleniem.

Przenieś zarządzanie stresem w firmie na nowy poziom. Dołącz do 1000+ firm na całym świecie, korzystających już z potencjału nowych technologii diagnostycznych.

Umów się na konsultację podczas której porozmawiamy o potrzebach Twojej firmy i dobierzemy rozwiązanie szyte na miarę. 

WYBIERZ NAJLEPSZY PAKIET DLA SWOJEGO ZESPOŁU

Executive

 • 2 pomiary urządzeniem Bodyguard 
 • Szczegółowy raport z każdego pomiaru
 • 2 sesje health coachingu z certyfikowanym trenerem (ok. 60 min.)
 • Wsparcie coachingowe pomiędzy pomiarami
 • Logistyka dostaw i odbioru po stronie nuChapter

Mid-level

 • 2 pomiary urządzeniem Bodyguard 
 • Szczegółowy raport z każdego pomiaru 
 • 1 sesja health coachingu z certyfikowanym trenerem po pierwszym pomiarze (ok. 60 min.) 
 • Sesja follow-up (30’) i omówienie raportu porównawczego 
 • Cała logistyka dostaw i odbioru po stronie klienta

HIGH POTENTIAL

 • Jedno badanie urządzeniem Bodyguard
 • Szczegółowy raport z pomiaru
 • 1 sesja health coachingu z certyfikowanym trenerem po pierwszym pomiarze
 • Cała logistyka dostaw i odbioru po stronie klienta

Bardziej świadome decyzje, większa wydajność

Agnieszka Kazuś-Musiał

CEO, DBL

"Zespół, którym zarządzam, to ludzie z którymi pracuję od prawie 20 lat. To z nimi budowałam organizację i to z nimi chciałabym w zdrowiu zakończyć karierę w stosownym - emerytalnym już wieku. Dzięki badaniu nuChapter otrzymaliśmy cenne wskazówki, jak tego dokonać. Jeden z moich kluczowych managerów wrócił do zarzuconych wcześniej treningów i trenuje do tej pory. Ja osobiście wcześniej udaję się na spoczynek nocny. I choć od badania już minęło już kilka miesięcy, wciąż jeszcze jesteśmy w procesie wdrażania nowych nawyków i porzucania starych.

Robert Manz

Managing Partner, Enterprise Investors

"Badanie okazało się jeszcze przydatniejsze, niż się spodziewałem.  Dzięki raportowi teraz jestem w stanie dużo precyzyjniej planować codzienne działania, wiedząc jak małe zmiany mogą poprawić mój balans stresu i regeneracji oraz zwiększyć wydajność.


Otrzymane wskazówki od razu byłem w stanie włączyć w swoją codzienną rutynę. Zdecydowanie polecam każdemu, kto na poważnie chce  zwiększyć osobistą wydajność. Jak je wykonasz, będziesz precyzyjnie wiedzieć, co potrzebujesz zrobić, żeby przestawić ciało na dobre tory i podejmiesz świadome decyzje."

Często zadawane pytania

Jak wygląda proces po zakupie badania?

Przez specjalny formularz rejestrujemy dane uczestników potrzebne do ustawienia badania i wysyłamy sprzęt do uczestników. Organizujemy spotkanie kick-off, podczas którego wyjaśniamy, jak prawidłowo przeprowadzić badanie. Po zakończeniu badania każdy uczestnik otrzymuje zahasłowany raport oraz godzinną sesję, podczas której omawiamy wyniki i wybieramy kluczowe obszary do dalszej pracy. Zależnie od zakupionego pakietu trzy miesiące póxniej powtarzamy badanie i rejestrujemy postępy.

Kto ma dostęp do raportów?

Wyłącznie uczestnik badania. Raport wysyłamy na prywatny adres e-mail podany przez uczestnika. Zbieranie i magazynowanie danych odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i w zgodzie z RODO.

Na ile wiarygodne są zebrane dane?

Pomiar i jego interpretacja jest przeprowadzany za pomocą urządzeń oraz algorytmów, które powstały na potrzeby zawodowych sportowców. Jest zatem znacznie dokładniejszy, niż pomiary wykonywane przez wearables powszecnie dostępne na rynku.

Czy uczestnik otrzymuje wsparcie między badaniami?

Pomiędzy badaniami uczestnicy w pakiecie otrzymują dwie sesje follow-up z trenerem nuChapter, podczas których omawiają postępy, a także wyzwania, na które napotykają przy zmianie nawyków.

Jakie wskaźniki są mierzone podczas badania?

Podczas badania mierzymy jakość snu, bilans stresu i regeneracji, jakość i intensywność aktywności fizycznej. Na wykresie uczestnik widzi bilans stresu i regeneracji w skali doby, a także całego pomiaru. W celu dokładnego omówienia raportu indywidualnego, zapraszamy na spotkanie zero.

Jak możemy skorzystać jako zespół na badaniu?

Przy większej liczbie badań przygotowujemy zanonimizowany raport zbiorczy dla całego zespołu, który służy jako punkt wyjścia do pogłębionej dyskusji z uczestnikami badania o zmianach w kulturze pracy, które mogą znacząco poprawić jakość zarządzania stresem w organizacji. 

Chcesz pomóc swoim kluczowym pracownikom efektywniej zwalczać stres?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Przyszłość wellbeingu to personalizacja.

Zacznij już dziś.

Moją osobistą misja od wielu lat jest wspieranie organizacji w budowaniu angażujących i zdrowych zespołów. Najpierw po prostu po to, by żyło się nam wszystkim lepiej. Teraz również jako element wspierania naszej zbiorowej odporności.

A precyzyjna diagnostyka i twarde dane to w moim odczuciu najskuteczniejszy sposób, żeby efektywnie tę misję realizować. Dlatego, jeśli masz wrażenie, że Twoja organizacja mogłaby sobie radzić jeszcze lepiej ze spłaszczaniem krzywej stresu w dobie pandemii, z przyjemnością pomożemy. Zapraszam do kontaktu.


Edward Stanoch