
Raport: Stres
liderów
w pandemii
Pobierz pierwszy raport w Polsce oparty o 500 dni pomiarowych zrealizowanych w czasie pandemii.
Nie spodziewałem się takiego zaangażowania i pozytywnego odbioru zespołu. Było bardzo dużo komentarzy i życia wokół projektu. Wyobrażam sobie, że w idealnej firmie przyszłości takie badanie będzie wykonywane regularnie, raz na pół roku, raz na rok, może nawet częściej.
Feedback z organizacji był w 100 proc. pozytywny. Podkreślano, że jest to coś nowego, innego i autentycznego. Pokolenie millenialsów jest bardzo wyczulone na taką autentyczność. Na to, co pracodawca mówi, a co potem robi.
Ogólne zalecenia dotyczące zdrowia zna w zasadzie każdy. A jednak ich stosowanie bywa dla wielu osób wyzwaniem. Personalizacja rekomendacji w zakresie profilaktyki zdrowia i zarządzania stresem może przynieść namacalne korzyści zarówno pracownikom, jak i organizacji, która je wdraża.
Indywidualny raport oraz sesja z trenerem pozwalają zidentyfikować najważniejsze wyzwania i efektywnie monitorować postępy.
Według raportu Deloitte UK, diagnostyka połączona z poradą eksperta to najefektywniejszy rodzaj interwencji prozdrowotnej.
Znając swoje indywidualne potrzeby, pracownik może trafniej dobrać benefity pracownicze, a budżet na świadczenia jest lepiej wykorzystany.
Firmy oferujące diagnostykę stresu jako benefit mogą się wyróżnić jako pracodawcy autentycznie dbający o zdrowie swoich pracowników.
Badania wykazują, że większość motywacji do poprawy zdrowia i samopoczucia pracownicy, zwłaszcza ci młodsi, czerpią od współpracowników oraz bezpośredniego przełożonego. Zaproszenie menedżerów do udziału w spersonalizowanym programie poprawiającym ich umiejętności zarządzanie stresem i świadomość aktualnego poziomu obciążenia pracą, może się więc znacząco przyczynić do budowy prawdziwej i trwałej motywacji do poprawy stanu zdrowia w poszczególnych zespołach.
Pomiar zmienności rytmu serca (HRV) to efektywny sposób precyzyjnego pomiaru kondycji psychofizycznej każdego z nas. Dzięki małemu, wygodnemu urządzeniu noszonemu przez trzy dni oraz dwu elektrodom, Ty oraz Twoi pracownicy otrzymacie precyzyjny obraz takich parametrów, jak:
Która pełni kluczową rolę dla naszej zdolności do koncentracji i kreatywnej pracy.
Biorące pod uwagę zarówno odpoczynek nocny, jak i poziom stresu oraz jakość przerw w ciągu dnia.
Czyli informację o tym, czy Twój aktualny poziom aktywności jest adekwatny do potrzeb i możliwości Twojego organizmu.
Która w dużej mierze determinuje Twoją wytrzymałość na obciążenia i stres.
Zespół, którym zarządzam, to ludzie z którymi pracuję od prawie 20 lat. To z nimi budowałam organizację i to z nimi chciałabym w zdrowiu zakończyć karierę w stosownym - emerytalnym już wieku. Dzięki badaniu nuChapter otrzymaliśmy cenne wskazówki, jak tego dokonać. Jeden z moich kluczowych managerów wrócił do zarzuconych wcześniej treningów i trenuje do tej pory. Ja osobiście wcześniej udaję się na spoczynek nocny. I choć od badania już minęło już kilka miesięcy, wciąż jeszcze jesteśmy w procesie wdrażania nowych nawyków i porzucania starych.
Badanie okazało się jeszcze przydatniejsze, niż się spodziewałem. Dzięki raportowi teraz jestem w stanie dużo precyzyjniej planować codzienne działania, wiedząc jak małe zmiany mogą poprawić mój balans stresu i regeneracji oraz zwiększyć wydajność. Zdecydowanie polecam każdemu, kto na poważnie chce zwiększyć osobistą wydajność.
Sprawdź, jak Twoja firma może skorzystać na wprowadzeniu spersonalizowanej diagnostyki stresu.