Kolejny rozdział dla nuChapter z ALAB laboratoria i Minds of Hope

Z końcem października 2019 r. nuChapter rozpoczęło współpracę z ekspertami od badań nad wpływem stresu z ALAB laboratoria oraz Minds of Hope. Nasze firmy połączyła wspólna misja inspirowania menadżerów i zespołów do zmiany swoich nawyków, tak aby lepiej radzili sobie ze stresem w życiu zawodowym prywatnym.

Efektem naszego partnerstwa jest stworzenie unikalnej na polskim rynku formuły diagnostyki stresu – StresSense.

Formułę StresSense oparliśmy na połączeniu badania stylu życia i pracy nuChapter, badania laboratoryjnego ALAB laboratoria oraz konsultacji klinicznej Minds of Hope. Dzięki temu rozwiązaniu możemy opracować indywidualny program zmiany nawyków, który w jeszcze w wyższym standardzie wyznacza spersonalizowane priorytety i cele kluczowe dla poprawy efektywności i satysfakcji każdego z pracowników.

Nasz pierwszy partner – ALAB laboratoria to ogólnopolska sieć najnowocześniejszych laboratoriów diagnostycznych w Polsce, posiadająca ponad 300 placówek na terenie całego kraju. Oferuje ponad 2 500 badań diagnostycznych, zarówno podstawowych jak i wysokospecjalistycznych testów, a także kilkadziesiąt specjalistycznych pakietów badań stworzonych pod kątem konkretnych schorzeń, dolegliwości i narządów oraz profilaktyki zdrowotnej.

W ich szerokiej ofercie znajduje się również kompleksowy pakiet badań laboratoryjnych pod kątem stresu, które skutecznie obrazuje stan zdrowia osób stale wystawionych na negatywne działanie przewlekłego stresu. Jest to idealnie uzupełnienie naszego badania stylu życia i pracy opartego na wykorzystaniu nowej technologii pomiarowej rytmu pracy serca, która w dokładny sposób monitoruje poziom stresu oraz regeneracji w trakcie kilku dni badania.

Obok badań laboratoryjnych w naszej nowej formule badania znajduje się także opieka medyczna specjalistów od stresu z Minds of Hope. Jest to pierwszy Ośrodek w Europie z certyfikatem The American Institute Of Stress. Szczególną specjalnością Minds of Hope są dwa obszary: medycyna i psychologia zdrowia.

Są to eksperci, którzy od lat zajmują się zdrowiem psychicznym, diagnozą i leczeniem STRESU, zaburzeń psychosomatycznych i somatopsychologicznych. W skład ich zespołu wchodzą m.in. lekarze psychiatrzy, interniści, onkolodzy, pulmonolodzy i inni, którzy zajmują się zdrowiem somatycznym. Dzięki temu są w stanie zapewnić kompleksową opiekę medyczną swoim klientom.

Opracowana we współpracy nowa formuła badania StresSense jest skierowana do menedżerów wyższego i średniego szczebla, którzy chcą uzyskać kompleksową wiedzę o tym jak stres wpływa na ich życie i pracę oraz co mogą zrobić, aby lepiej zarządzać swoją energią. A dzięki temu poprawić efektywność swoją i swojego zespołu oraz bardziej świadomie zadbać o swoją profilaktykę zdrowotną.