
Raport: Stres
liderów
w pandemii
Pobierz pierwszy raport w Polsce oparty o 500 dni pomiarowych zrealizowanych w czasie pandemii.
Nie spodziewałem się takiego zaangażowania i pozytywnego odbioru zespołu. Było bardzo dużo komentarzy i życia wokół projektu. Wyobrażam sobie, że w idealnej firmie przyszłości takie badanie będzie wykonywane regularnie, raz na pół roku, raz na rok, może nawet częściej.
(Przeczytaj całe studium przypadku.)
Do badania przekonała mnie przede wszystkim metodologia. Zmienność rytmu serca to z punktu widzenia zdrowia krążeniowego niezwykle ważny parametr, a możliwość zmierzenia go w nieinwazyjny sposób, jak wypadku badania nuChapter, to nowa jakość. Moje osobiste badanie pokazało mi, że mimo wysokiej świadomości medycznej i uprawianiu kolarstwa od dzieciństwa, nadal zdarza mi się wpadać w pułapkę pracy. Praca hybrydowa była i jest dla nas wszystkich dużym obciążeniem. Dlatego po bardzo dobrych doświadczeniach z pilotażu badania wśród menedżerów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć projekt na wszystkich chętnych pracowników.
(Przeczytaj cały wywiad.)
Z badania Lifestyle Assessment skorzystałem w bardzo trudnym i wymagającym momencie mojego życia zawodowego. Transformacja firmy, którą zarządzałem, wdrożenie nowej strategi i nowego systemu informatycznego, formowanie mojego zespołu zarządzającego. Dzięki badaniu zorientowałem jak dzień po dniu drenuję swoją energię do maksimum.
Dzięki rozmowom z trenerem udało mi się inaczej ułożyć rozdział pomiędzy czas poświęcany na pracę a aktywności prywatne. I faktycznie znacząco poprawiła się jakość snu, co bezpośrednio odczuwam większą energią rano oraz podczas dnia. Zdecydowanie polecam badanie Lifestyle Assessment, również jako Menadżer zarządzający zespołami jako skuteczne narzędzie zadbania o długofalowe wyniki Państwa zespołów.
Zespół, którym zarządzam, to ludzie z którymi pracuję od prawie 20 lat. To z nimi budowałam organizację i to z nimi chciałabym w zdrowiu zakończyć karierę w stosownym - emerytalnym już wieku. Dzięki badaniu nuChapter otrzymaliśmy cenne wskazówki, jak tego dokonać.
Jeden z moich kluczowych managerów wrócił do zarzuconych wcześniej treningów i trenuje do tej pory. Ja osobiście wcześniej udaję się na spoczynek nocny. I choć od badania już minęło już kilka miesięcy, wciąż jeszcze jesteśmy w procesie wdrażania nowych nawyków i porzucania starych.
Badanie okazało się jeszcze przydatniejsze, niż się spodziewałem. Dzięki raportowi teraz jestem w stanie dużo precyzyjniej planować codzienne działania, wiedząc jak małe zmiany mogą poprawić mój balans stresu i regeneracji oraz zwiększyć wydajność. Zdecydowanie polecam każdemu, kto na poważnie chce zwiększyć osobistą wydajność.
Feedback z organizacji był w 100 proc. pozytywny. Podkreślano, że jest to coś nowego, innego i autentycznego. Pokolenie millenialsów jest bardzo wyczulone na taką autentyczność. Na to, co pracodawca mówi, a co potem robi.
(Przeczytaj całe studium przypadku.)
Od lat bardzo świadomie staram dbać się o moją energię życiową. Badanie nuChapter było dla mnie okazją, aby sprawdzić na ile moje codzienne nawyki i praktyki przekładają się na jakość mojego życia zarówno w pracy jak i poza nią. Cieszę się, że szczegółowy raport, potwierdził, iż wszytko co robię w zakresie dbałości o moje samopoczucie i co staram się upowszechniać wśród innych, przynosi wymierne rezultaty. Dzięki raportowi, zorientowałem się też, że mogę zwiększyć intensywność mojego wysiłku fizycznego w wyniku czego poprawi się mój metabolizm.
Każda moja wyprawa, każdy projekt, który realizowałem w swoim życiu, w pewnym sensie pozwalał mi poznać lepiej siebie. Badanie Lifestyle Assessement pomogło mi zweryfikować, na ile efektywnie zarządzam swoją energią życiową oraz na ile moje codzienne praktyki i nawyki pozwalają mi ją optymalnie regenerować.
Porozmawiajmy o tym, jak personalizacja w zarządzaniu stresem może pomóc Twojej firmie budować zdrowszą kulturę organizacyjną i lepszą markę na rynku pracy.
Startup Spark 2.0 to program akceleracyjny tworzony pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
nuChapter został wyróżniony jako jeden z 11 uczestników 4. edycji programu skalowania PwC Startup Collider 2020 z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Wielkiej Brytanii, wybranych z ponad 250 zgłoszeń z całego świata.
Chcesz dowiedzieć się więcej?